Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

zdjęcie książki, w tle regały z książkami

Książki specjalistyczne

Na półki naszej biblioteki trafiły książki poruszające bardzo trudne tematy:
* ŚMIERĆ I UMIERANIE
* PEDOFILIA
* ALKOHOLIZM
 
❗️ "Rozmowy o śmierci i umieraniu" Elizabeth Kübler-Ross
Interesujesz się tanatologią? Zastanawiasz się, jak widmo śmierci wpływa na ludzkie życie? Śmierć nie jest dla Ciebie tematem tabu? Nie boisz się o tym rozmawiać? Koniecznie zapoznaj się z publikacją "Rozmowy o śmierci i umieraniu" autorstwa dr Elisabeth Kübler-Ross!
Książka "Rozmowy o śmierci i umieraniu" to najnowsze wydanie klasycznej pozycji literatury z dziedziny tanatologicznej. Publikacja zaliczana jest do najważniejszych dzieł psychologicznych XX wieku. W książce zawarte są zapisy rozmów, które zostały przeprowadzone przez dr Elisabeth Kübler-Ross w szpitalu w Chicago, w którym przebywali śmiertelnie chorzy ludzie. Dzielą się oni swoimi troskami, obawami, oczekiwaniami i nadziejami dotyczącymi zachowania najbliższej rodziny, duchownych oraz personelu szpitalnego.
Publikacja pomaga stawić czoło, osobiście i profesjonalnie, ostatniemu (końcowemu) etapowi ludzkiego życia. Uświadamia również, jak istotną rolę może odegrać człowiek, towarzysząc osobie umierającej.
 
❗️ "Drapieżcy. Pedofile gwałciciele i inni przestępcy seksualni." Anna Salter
Ta książka to plon dwudziestu lat pracy, badań i licznych wywiadów z napastnikami seksualnymi. Efekt jest wstrząsający. Autorka uświadamia rodzicom i opiekunom dzieci, ze napastnikami są nie tylko osoby obce - częściej zdarza się, ze molestowania dopuszczają się ludzie, których trudno podejrzewać, ponieważ wzbudzają zaufanie jako krewni, przyjaciele domu, trenerzy, wychowawcy, księża.
 
❗️ "Rozmowy z pedofilem" Amy Zabin
Jej autorka, dr Amy Zabin, jest terapeutką, która dociera do swoich pacjentów za pomocą muzyki. Tak też dotarła do mężczyzny, którego nazywa na użytek tej książki Alanem. Mężczyzna odsiaduje wyrok dożywotniego więzienia za czyny pedofilskie. Ta książka jest zapisem licznych rozmów, które z nim odbyła, zarówno bezpośrednio, jak i poprzez listy. Alan odsłania swoją historię od najwcześniejszego dzieciństwa, dociera do motywacji swoich czynów. Wiedza ta jest bezcenna dla wszystkich, którym leży na sercu dobro dzieci, gdyż tylko wiedza może pomóc je ustrzec.
 
❗️ "Mam na imię Marina i jestem alkoholiczką" Marina Rowan
Książka ta została napisana przez kobietę, która po ponad dwudziestu latach picia znalazła się na oddziale odwykowym z całkowicie wyniszczonym systemem nerwowym. Autorka ukończyła dwa fakultety, ma męża, dziecko, mieszkanie, a więc mitem jest, że alkoholiczka to osoba, która brudna i zaniedbana śpi w rowie lub na dworcowej ławce.
Jest to książka o poszukiwaniu własnej tożsamości i o tym, jak trudno odnaleźć się w nowym, trzeźwym życiu. Jest to również opowieść o pojmowaniu dobra i zła, a także o odpowiedzialności za własne czyny i za drugiego człowieka.
Jest to też opowieść o miłości…
 
Książki dostępne w naszej bibliotece.
 
Książki dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Głównym zadaniem projektu jest dofinansowanie dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0.
 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono: 2023-11-07 15:24 przez:
Opublikowano: 2023-11-07 15:26 przez:
Zmodyfikowano: 2023-11-07 15:25 przez:
Podmiot udostępniający: Gminna Biblioteka Publiczna w Subkowach
Odwiedziny: 108

Rejestr zmian

  • [2023-11-07 15:25:55]-
  • [2023-11-07 15:25:47]-
  • [2023-11-07 15:23:08]-

Banery/Logo